pędzle do makijażu
fot. pexels.com

Wykonanie starannego makijażu z efektem wow wymaga czasu, umiejętności, a także dobrego sprzętu. W zależności od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, będziemy potrzebowały odpowiednich pędzli do makijażu. Każdy z nich ma swoje przeznaczenie, a także służy do innego zadania.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/pedzle-do-makijazu-syntetyczne-czy-naturalne/

Zestaw pędzli do makijażu

Powinnaś mieć swój zestaw pędzli do tworzenia makijażu, w którym znajduje się pięć podstawowych pędzli. Są to pędzle do pudru, rozświetlacza, konturowania, rozcierania cieni oraz rysowania kreski. Te wystarczą ci do codziennego makijażu. A jeśli zależy ci również na skompletowaniu zestawu pędzli do makijaży wieczorowych, wówczas powinnaś uzupełnić ten komplet o jeszcze 3 dodatkowe pędzle – do aplikacji różu, do brwi oraz do podkładu.

Jakie włosie pędzli – naturalne czy syntetyczne?

Pędzle do makijażu dzielą się na te z naturalnym włosiem lub syntetycznym. W zależności od swoich potrzeb dobierz albo z jednego rodzaju albo z drugiego. Zobacz, czym się różnią.

Naturalnie włosie jest delikatne i sprężyste, co pozwala na aplikowanie i blendowanie sypkich i prasowanych kosmetyków. Również lepiej chwyta i nanosi napigmentowane produkty. Doskonale sprawdzą się do aplikacji pudru, różu, rozświetlaczy i cieni do powiek.

Pędzle z włosia syntetycznego są bardzo miękkie. Gładka struktura włosia, bez porów, pozwala na łatwiejszą pielęgnację pędzli, ponieważ nie absorbują tak mocno kosmetyków. Idealnie sprawdzą się do aplikowania wszelkich płynnych kosmetyków – fluidów, podkładów, korektorów, etc.

Jeśli szukasz kompromisu, możesz zdecydować się na zakup pędzli z włosiem mieszanym, czyli syntetycznym i naturalnym. Uzyskasz wówczas efekt miękkiego włosia oraz doskonałego pędzla do aplikacji i blendowania kosmetyków.

Wybierz takie pędzle, z jakich będzie korzystać na co dzień i również w zależności od okoliczności. Nie oszczędzaj na produktach, ponieważ dobre jakościowo pędzle to piękny makijaż, który będzie wyglądał, jakby wykonał go profesjonalny makijażysta.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/dekoracyjne-poduszki-do-pokoju-dzieciecego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here