koloryzacja włosów
fot. pexels.com

Jeśli jesteś przed trwałą zmianą koloru włosów, koniecznie zapoznaj się z tym poradnikiem, który wskaże ci, jak dobrze podjeść do koloryzacji. Zastosowanie się do tych wskazówek sprawi, że wybór nowego koloru będzie możliwie najlepszy!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/koloryzacja-wlosow/

Kto nie powinien farbować włosów?

To pytanie jest dosyć kontrowersyjne. Każdy ma prawo do zmiany swojego wizerunku i może to zrobić w taki sposób, w jaki chce. Jest jednak kilka ważnych wytycznych, na które warto zwrócić uwagę podczas podjęcia decyzji o koloryzowaniu włosów. Czy jest zatem ktoś, kto nie powinien się tego podjąć? Tak, ale może nie należy tego określać, jako rezygnację z koloryzacji, ale świadome jej wykonanie, jeśli ktoś mimo tych kwestii zgodzi się na nią. O czym dokładnie mowa? Otóż osoby, które mają niezwykle cienkie włosy i do tego jest ich mało, farbowaniem mogą pogłębić te defekty. Dodatkowo wszelkie choroby skóry również powinny być taką świecącą się lampką, która sprawi, że zastanowimy się poważnie przed wykonaniem farbowania.

Przygotowanie do koloryzacji

Pierwszorazowa zmiana koloru włosów powinna uwzględniać szereg czynności, które należy wykonać przed samym farbowaniem. Z pewnością należy dużo czasu poświęcić na wybór tego idealnego koloru. Nawet jeśli jesteś przekonana, że włosy chcesz pofarbować na blond czy brąz to warto to przeanalizować. Wynika to stąd, że farbowanie włosów brąz na blond może być problematyczne, gdyż może wymagać zastosowania rozjaśniacza, który nie ma zbyt pozytywnego wpływu na kondycję włosa, a jest wymagany, aby nadać im jasny kolor. Takie zmiany warto przedyskutować z fryzjerem i opowiedzieć mu o wszystkich obawach, dopytać o wszelkie kwestię. Dzięki czemu efekt farbowania nie będzie rozczarowanie. Jeśli natomiast jesteś ciemną blondynką i chcesz rozjaśnić włosy, to warto nie korzystać od razu z trwałego farbowania, ale wypróbować różnego rodzaju rozjaśniacze. Występują one w wersji w spray’u lub w postaci szamponetek, które aplikuje się podobnie do tradycyjnych farb. Dzięki takiemu naturalnemu rozjaśnieniu włosów można wyeliminować odrosty, którym nie da się zapobiec po trwałym farbowaniu klasycznym. Przy zmianie koloru włosów na bardziej oryginalny i nietypowy zaleca się skorzystać z aplikacji do wizualizacji, aby zobaczyć czy w danym kolorze na pewno będzie nam do twarzy.

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/sposob-na-przetluszczajace-sie-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here