dieta
fot: pixabay.com

Odchudzanie kojarzy się z okresem wyrzeczeń i ogromnego wysiłku. Liczymy na szybkie efekty, dlatego decydujemy się na drakońskie diety. Czy czas diety musi być taka męczarnią? A może by zmienić podejście i sprawić, by był to czas eksplozji nowych smaków?

zobacz też: http://www.beyouty.pl/dieta-fit-a-blogi-kulinarne/

Pułapka popularnych diet

Najbardziej popularne diety odchudzające polegają na drastycznej redukcji ilości spożywanych pokarmów oraz eliminacji pewnej grupy produktów. Stawia to przed nami nie lada wyzwanie. Niskokaloryczne dane są dla nas często niesmaczne i mało sycące. Męczy nas uczucie głodu, którego nie możemy zaspokoić, ponieważ mamy ustalona częstotliwość i gramaturę posiłków. W rezultacie nasza motywacja szybko kruszeje, a my zmagamy się z efektem jojo. Kluczem do sukcesu jest wprowadzenie trwałych pozytywnych nawyków, które przełożą się na sukcesywny spadek wagi ciała. 

8 godzin na jedzenie

Najbardziej skuteczna będzie metoda małych stopniowych zmian. Spróbuj ustalić w ciągu dnia konkretne godziny, w jakich będziesz jadł. Na początek możesz ustalić okres dziesięciogodzinny. Jeżeli śniadanie zjesz o 8, to kolację, czyli ostatni w danym dniu posiłek zjedz do godziny 18. Jeśli to dla ciebie trudne, wyznacz sobie 11 godzin na jedzenie. Postaraj się stopniowo skracać ten czas aż dojdziesz do 8 godzin. Wyjściowy czas skracaj stopniowo co 10 czy 15 minut, kiedy twój organizm przyzwyczai się do tego, odejmij sobie kolejne 10 czy 15 minut. Daj sobie, swojemu organizmowi czas na zaakceptowanie nowego trybu. Nie spiesz się, nie rób niczego na siłę. Nie liczą się natychmiastowe efekty, ale długotrwała perspektywa. 

Czerp inspiracje z blogów kulinarnych

Wyklucz ze swojego menu te produkty, które są najbardziej kaloryczne i bez których możesz żyć. Jedz zdrowo, różnorodnie, nie musisz trzymać się restrykcji. Zajrzyj na blogi kulinarne, znajdziesz tam mnóstwo inspiracji na nowe dania. Niech to będzie dla ciebie czas eksperymentów kulinarnych i nowych doznań smakowych. Większość cenionych blogów kulinarnych ma dział fit, zacznij od niego. Większość takich stron ma tez filtry, które pomogą posortować przepisy z twoimi ulubionymi produktami.

Przeczytaj też: http://www.derm-art.pl/przeszczep-tluszczu-naturalny-sposob-na-poprawe-urody/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here