męskie strzyżenie
fot. pexels.com

Dziś opowiemy o jednym z trendzie, który jest jednocześnie bardzo praktyczny we fryzjerstwie męskim. Chodzi bowiem o wygolone boki. Dowiedz się dlaczego jest to komfortowa fryzura i co jest w niej takiego modnego!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/fryzury-meskie-wygolone-boki/

Zacznijmy od najważniejszego, czyli wygoda

No właśnie – to wygoda determinuje, że wygolone boki u mężczyzn są jednocześnie modne i praktyczne. Otóż to właśnie mężczyzny dbają o praktyczność, wygodę i komfort. Kobiety są w stanie ,,przeboleć’’ pewne rzeczy i np. pomęczyć się w cudownych szpilkach lub sukience które być może nie są wygodne, ale pięknie wyglądają. Panowie tak nie mają. Jeśli coś jest niewygodne i kompletnie niepraktyczne od razu z tego rezygnują, wymieniają, kupują nowy model. Podobnie jest z fryzurą.

Wygolone boki są bardzo wygodne i praktyczne. Długie włosy należy układać, stosować różne kosmetyki, a w przypadku włosów gdzie boki są krótkie (lub nawet góra głowy też) nie jest to konieczne. Właśnie to jest najlepszym wyznacznikiem, że fryzura jest praktyczna. 

Czy praktyczne oznacza modne?

To, że coś jest praktyczne wcale nie wpływa na to, że jest modne. Moda rozwija się swoim torem i nie zawsze to, co modne jest wygodne. Często jest też tak, że właśnie rzeczy, które są w pewnym stopniu trendem, są niekomfortowe, ponieważ aby coś było modne bardzo często musi być innowacyjne, a to wiąże się z tym, że jest wymyślne. Jak już się domyślasz, wymyślne rzeczy często nie są wygodne. Jak to jest zatem z modnymi wygolonymi bokami u mężczyzn? Otóż z tego względu, że panowie zdecydowanie bardziej lubią minimalizm, to trendsetterzy mody, czyli osoby ustalające modę – określają, że modne są fryzury z wygolonymi bokami, proponując ich różne wersje. Zwyczajnie chodzi o to, że wśród płci męskiej nie przejdą coraz to nowe fryzury. Panowie cenią proste i praktyczne rozwiązania. Tak więc styliści fryzur widząc, że mężczyźni nie przyjmują nowej mody na fryzury – oferują rozwiązania tradycyjne i wygodne, a te zdecydowanie dotyczą wygolonych boków, które mężczyźni bardzo sobie cenią.

Przeczytaj też: http://www.bezformy.pl/jaka-koszulke-kolarska-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here