ostatni posiłek w ciągu dnia
fot. pexels.com

Każdy człowiek ma swoje upodobania kulinarne, a także zróżnicowany tryb życia. Ciężko w takiej sytuacji dopasować do niego uniwersalną dietę, która będzie sycąca, zdrowa i smaczna. Nie jest to jednak niemożliwe!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/o-ktorej-zjesc-ostatni-posilek-wyjasniamy/

Dieta

W zależności od tego, jaki mamy tryb życia, taki przydział kaloryczny na dzień nam się należy. Pracownicy fizyczni, którzy pracują w trybie 10-12 godzinnym mogą zatem zjeść więcej, aniżeli kobieta, która pracuje 8 godzin za biurkiem. Wynika to z ich zapotrzebowania na energię, którą dostarczamy sobie z jedzenia.

Od trybu życia zależy również nasz rozkład posiłków. Przyjmuje się, że powinno się jeść mało, ale często i jest to ogromnym kluczem do sukcesu, jeżeli chodzi o prawidłowe odżywianie się, a nawet odchudzanie. Otóż nasz mózg z opóźnieniem wysyła sygnał, że jest już najedzony, stąd możemy zjeść więcej, a później źle się czuć. Chcąc uniknąć takich sytuacji, powinniśmy zatem wprowadzić sobie nawyk jedzenia mało, ale często.

Godziny jedzenia

W zależności od tego, jak wygląda nasz harmonogram dnia, powinniśmy spożywać posiłki co 3-4 godziny. Począwszy od solidnego śniadania, które jest podstawą prawidłowej diety, a skończywszy na ostatnim posiłku zwanym kolacją.

Ten ostatni posiłek zazwyczaj wzbudza najwięcej kontrowersji, zwłaszcza wśród kobiet. Wiele pań przyjmuje, że nie powinno się już jest po godzinie 18:00, co jest kompletną bzdurą! Ostatni posiłek powinniśmy spożywać najpóźniej na 2 godziny przed zaśnięciem i powinien on być lekkostrawny, pozbawiony ciężkich tłustych produktów.

Nasz ostatni posiłek bardzo mocno wpływa również na jakość naszego snu. Gdy objemy się niezdrowych przekąsek, może nas w nocy boleć brzuch. Ponadto, w nocy organizm pracuje na spowolnionych obrotach, a więc nie trawi tak samo, jak za dnia. Stąd właśnie magazynowanie się tłuszczu, który w nocy nie jest tak dobrze trawiony, jak w ciągu dnia, gdy jesteśmy aktywni.

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/rozpuszczalniki-organiczne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here