Kosmetyki do kręconych włosów

Każda kobieta ma inne włosy. To bardzo dobrze, ponieważ jest to kolejna rzecz która nas odróżnia i sprawia, że każda kobieta jest wyjątkowa. Jedną z takich różnic jest struktura naszych włosów. Sprawia ona, że włosy mogą się kręcić falować lub wręcz przeciwnie, będą odporne na układanie i gładkie oraz proste jak druty.

Trzeba wiedzieć, że włosy kręcone potrzebują wyjątkowej pielęgnacji, żeby ładnie się układały trzeba im poświęcić trochę czasu i cierpliwości. Jest wiele kosmetyków na polskim rynku, które pozwalają zachować ładny skręt loków. Można eksperymentować i szukać produktu, idealnie dopasowanego do potrzeb naszych włosów.

Dobrze jest pamiętać o tym, żeby kosmetyk do stylizacji włosów kręconych, zbytnio ich nie obciążał i łatwo się spłukiwał. Nie musi być on zbyt drogi, żeby okazał się skuteczny.

Kosmetyki do utrwalania fryzur i stylizacji do loków i fal to najczęściej pianki lub spraye. Zwykle mają one wygodny atomizer, który pozwala dozować tyle preparatu, ile akurat potrzebujemy. Nawet jeśli ktoś nigdy nie używał takiego produktu, z pewnością sobie poradzi z tym zadaniem. Fryzjerki, często używają specjalnych pianek, kiedy podcinają kręcone włosy swoim klientkom. Ich zadaniem jest nadanie falom miękkości i sprężystości, tylko wtedy, włos będzie układał się wyśmienicie. Należy pamiętać, żeby kręcone włosy natłuszczać, ponieważ z natury są one suche.

Goldwell Curly Twist ze sklepu https://primahair.pl/pl/c/Curly-Twist/135 to ciekawy pomysł dla posiadaczek gęstych, kręconych włosów. Może on je odpowiednio ujarzmić, ponieważ jak wiadomo kręcone włosy to włosy kapryśne. Jednego dnia po myciu mogą być zdyscyplinowane, a innego dnia będą kompletnie żyły swoim życiem, niezgodnym z naszymi oczekiwaniami. Trzeba dużo cierpliwości, żeby nie złapać za prostownicę i nie ujarzmić ich gorącymi płytkami. Na deszczu i przy wilgotnej pogodzie bardzo się puszą. Niejako wypijają wilgoć z powietrza. Nawet jeśli będą wyprostowane, a spadnie deszcz, zaczną się puszyć i kręcić. Trzeba więc uważać, żeby niepotrzebnie ich nie moczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here