Na co zwrócić uwagę przy zakupie stołu do masażu

Wybór odpowiedniego stołu do masażu nie jest łatwym zadaniem. Przy tak szerokim wyborze, decyzja ta może nam sprawić nie lada trudności. Dowiedz się, na co należy zwrócić uwagę kupując stół do masażu.

Mobilność czy stacjonarność?

Wybierając stół do masażu, zastanów się, jak często będziesz z nim podróżował. Jeśli będziesz korzystał ze stołu jedynie w swoim gabinecie czy domu, powinieneś zakupić stół stacjonarny. Jeśli jednak planujesz z nim podróżować, zdecyduj się na składany, lekki stół, który nie będzie sprawiał Ci trudności w transporcie.

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy będziesz podróżował ze stołem, wybierz uniwersalny, składany stół z wygodnym pokrowcem.

Jaki rodzaj masażu będziesz wykonywać?

Na wybór stołu do masażu składa się wiele czynników – w tym rodzaje masażu, jakie będziesz na nim wykonywać. Jeśli kupujesz stół jedynie do masażów relaksacyjnych – skup się na komforcie i wygodnym blacie. Jeśli masz zamiar masować jedynie kobiety – weź pod uwagę zakup z wycięciem na biust. W przypadku terapii manualnej świetnie sprawdzi się stół z trzecią, dodatkową nogą stabilizującą, z kolei do masażu twarzy czy też stóp, przyda się 3-segmentowy stół z podnoszonym blatem.

Pamiętaj, że stół do masażu należy dostosować pod swoje oczekiwania i preferencje – musisz więc dobrze się zastanowić, do czego stół będzie Ci służyć.

Wygoda masażysty i klienta

Stół do masażu powinien być wygodny zarówno dla klienta, jak i masażysty. Powinien posiadać możliwość regulacji, która zapewni komfort osobie wykonującej zabieg. Codzienne masowanie klientów przy niewygodnym stole, może być nie tylko męczące, ale także odbije się na zdrowiu osoby masującej. Oczywiście komfort klienta jest równie ważny – nie ma przecież osoby, która z chęcią wróciłaby do gabinetu wyposażonego w twardy i niewygodny stół.

Wytrzymałość i odporność

Znalazłeś stół, który spełnił Twoje oczekiwania? Zwróć uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów, a także na elementy konstrukcji. Zakup stołu do masażu jest tak naprawdę inwestycją na lata – nie powinniśmy więc na nim oszczędzać.

Na rynku działa wiele firm, takich jak np. Innow – https://innow.pl/kategoria-produktu/stoly-rehabilitacyjne/, która w swojej ofercie posiada stoły wykonane z wysokiej jakości materiałów. Kupując tańszy, ale równocześnie gorszy stół, będziesz musiał liczyć się z jego szybką wymianą. Solidny stół posiada zabezpieczenie antykorozyjne i jest odpowiednio wzmocniony, aby nie uległ złamaniu podczas masażu cięższego klienta bądź przy użyciu większej siły nacisku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here