Podolog Wrocław wyleczy Twoją grzybicę

Każdy Podolog we Wrocławiu wie, że leczenie grzybicy domowymi sposobami bardzo rzadko kończy się sukcesem. Dlaczego tak się dzieje oraz co powinniśmy zrobić, kiedy nasze paznokcie u stóp zaatakują grzyby?

Nie lecz grzybicy paznokci u stóp samemu

Z leczeniem grzybicy paznokci jest jak z leczeniem każdej innej części ciała. Jeżeli gdyński specjalista nie przepisze Ci odpowiednich środków, a ty w aptece wybierasz preparaty na chybił trafił, szansa na powiedzenie terapii jest bardzo mała. Zanim zaczniesz nakładać na zmienioną chorobowo płytkę, dowiedz się, jaki rodzaj grzyba zaatakował Twoje stopy.

Jakie są rodzaje grzybicy?

Ogólnie rozróżniamy 3 rodzaje grzybicy: powierzchowne, podskórne oraz układowe. Te dzielą się na kolejne podkategorie. Jeżeli jednak mówimy o podologii oraz stopach, interesują nas:

  1. Grzybica międzypalcowa – powstaje, gdy zaniedbujemy grzbietową powierzchnię palców. Nieleczona może prowadzić do grzybicy paznokci.
  2. Grzybica potnicowa – łatwo pomylić ją z grzybicą krostkową dłoni i stóp, dlatego wymaga szczególnie dokładnych badań.
  3. Grzybica złuszczająca – aby ją zdiagnozować koniecznie jest wykonanie laboratoryjnego badania mykologicznego. Często jest mylona z bardzo wysoką suchością stóp.
  4. Dermatofitowa grzybica paznokci – można ją poznać po zmianie koloru, kształtu i grubości płytki paznokciowej.

Dopiero po odpowiednim rozpoznaniu rodzaju grzyba można przejść do leczenia.

Podolog  wykona badanie mykologiczne

Jest to badanie laboratoryjne, które pozwala precyzyjnie i z 100% pewnością określić, jaki grzyb zaatakował paznokieć. Nie martw się, badanie jest bezbolesne. Podolog Wrocław najpierw oczyści płytkę paznokcia, a następnie pobierze jej próbkę z tej części, która jest zmieniona chorobowo. I tyle! Później fragment ten wysyła do laboratorium, a otrzymany wynik pozwala przepisać odpowiednie preparaty podologiczne.

Podolog Wrocław dopasuje leki do Twoich potrzeb

Kiedy przestaniesz stosować lek z apteki, (który prawdopodobnie leczy nie tę grzybicę, z którą się zmagasz) i skorzystasz z pomocy specjalisty, sam zobaczysz, jak szybko Twoje stopy wracają do zdrowia. Oczywiście nie każda grzybica stóp Wrocław wymaga badania mykologicznego, aby rozpoznać jej rodzaj. Często podolog gołym okien bez problemu ją rozpozna.

Nie męcz się z grzybicą stóp lub paznokci. Idź do podologa i w mgnieniu oka zapomnij o problemie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here