Potrzebujesz nowych okularów?

Jeśli nie widzisz wyraźnie otaczającego cię świata albo masz problem z czytaniem, to już jasny sygnał, że powinieneś zdecydować się na kupno nowych okularów. Jeśli do tej pory ich nie nosiłeś, wybór może nie być prosty, ale jeśli masz już doświadczenie, z pewnością wiesz też, które mogłyby być dla ciebie najlepsze.

Okulary dla osób 40+

Często pierwsze problemy ze wzrokiem pojawiają się właśnie w tym okresie. Codzienne czynności, jak czytanie wiadomości na telefonie czy etykiet na produktach, zaczynają wówczas sprawiać trudności. Właśnie to jest znak, że okulary będą od teraz coraz częściej ci towarzyszyć. Dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy.

Osoby 40+ nie są już nastolatkami, a ludźmi pracującymi, którzy mają swoje poważne obowiązki. Nie mogą pozwolić sobie na nieodpowiedni wizerunek, zwłaszcza, jeśli pracują na wymagających stanowiskach i mają do czynienia z klientami. Dlatego wybierając oprawki, powinni kierować się nie tylko modą, czy własnym gustem, ale również odpowiednim ich wyglądem, który nie sprawi, że staną się przedmiotem kontrowersji. Co więcej, specyfika pracy może narzucić osobom powyżej 40 roku życia, który rodzaj szkieł będzie dla nich najlepszy. Na szczęście salony optyczne Okularium posiadają je wszystkie.

Okulary do szczegółów

Jeśli spędzasz dużo czasu, pracując nad drobnymi szczegółami, albo wypełniając dokumenty, najlepszym wyborem dla ciebie mogą być standardowe okulary do pracy w bliskich odległościach (tak zwane okulary do czytania). Zapewniają one komfortowe widzenie wszystkiego, co znajduje się około 40 cm od ciebie – tekstu na komputerze, tabel i zestawień na papierze, czy detali wyglądu przedmiotu lub osoby. Idealnie sprawdza się zarówno dla pracowników biurowych lub naukowych, jak i dla kosmetyczek, manikiurzystek oraz majsterkowiczów.

Okulary do pracy w pomieszczeniach

To szczególny typ okularów, przeznaczony dla osób pracujących w obsłudze klienta oraz wykładowców. Posiadają one dwie strefy, jedną dostosowaną do bliskich odległości (40 cm), a drugą do większych. Najczęściej w biurach odległość nie przekracza 4 m, dlatego właśnie na taką odległość pozwalają one widzieć bez przeszkód. Dzięki łatwemu przechodzeniu od jednej strefy do drugiej za pomocą ruchu oczami, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które jednocześnie chcą rozmawiać z interesantem i wypełniać dokumenty. Sprawdza się między innymi w zawodach lekarza, prawnika czy pracownika administracji.

Okulary na każdą odległość

Okulary progresywne to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które pracując, muszą często zmieniać otoczenie oraz wykonywać różne zadania. Są one idealnie dopasowywane do konkretnego użytkownika, tak, aby w jak najbardziej komfortowy sposób mógł on korzystać z ich wszystkich zalet.

Okulary progresywne wyposażone są w cztery strefy: górny do dali, środkowy do odległości pośrednich i dolny do bliży. Czwarty jest tak zwany obszar peryferyjny, znajdujący się po bokach. To rozwiązanie odznacza się ogromną uniwersalnością, więc znajdzie zastosowanie w wielu pracach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here