Preparat ze srebrem na rany

Większość z nas kojarzy srebro z materiałem wykorzystywanym do produkcji biżuterii. Niewiele osób jednak wie, że srebro od lat znajduje zastosowanie w medycynie i farmakologii. Nie bez powodu mówi się o nim, że jest ,,najstarszym antybiotykiem”. Ze względu na swoje właściwości jest częstym składnikiem preparatów do ciała. Przekonajmy się, dlaczego!

Srebro – jakie ma właściwości?

Srebro może oddziaływać na zdrowie poprzez kontakt przez skórą. Nakładanie preparatów ze srebrem na rany, odleżyny czy oparzenia może przynieść mnóstwo korzyści. Srebro ma bowiem właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Do tego świetnie regeneruje, nawilża oraz odświeża. Redukuje stany zapalne, tym samym przyspieszając gojenie się skóry. Sprawdza się w przypadku oparzeń słonecznych, jak również ukąszeń owadów. Co ważne, to naturalny składnik, który nie powoduje podrażnień. Jest całkowicie bezpieczny.

Dobroczynne właściwości srebra nie umknęły uwadze producentów kosmetyków, którzy coraz częściej wykorzystują je do produkcji swoich preparatów. Znajdziemy je bowiem w kremach do rąk, środkach do pielęgnacji skóry, dezodorantach, a nawet płynach do higieny intymnej.

Preparat ze srebrem na rany – jakie działanie wykazuje?

Jedną z głównych właściwości srebra jest jego działanie łagodzące. Właśnie dlatego jest częstym składnikiem preparatów na rany. Srebro nie tylko odkaża, ale też wspomaga regenerację, dzięki czemu skóra szybciej wraca do stanu sprzed zdarzenia, które spowodowało pojawienie się rany. Preparat ze srebrem na rany sprawdzi się także w przypadku podrażnionej skóry trądzikowej, atopowej lub z łuszczycą. Tylko gdzie znaleźć wysokiej jakości produkt? Najlepiej szukać w internecie. Na stronach takich jak https://www.naturamedica.pl/produkty dostępne są różne preparaty ze srebrem, których działanie potwierdziły badania. Przed wyborem konkretnego produktu zawsze warto sprawdzić skład. Nie chcemy przecież jeszcze bardziej zaognić rany. Dobry kosmetyk będzie przynosił zadowalające rezultaty dzięki naturalnej formule.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here