Zarówno implantologia, jak i protetyka stomatologiczna są dziś dziedzinami, które zanotowały bardzo duży rozwój w ostatnich latach. Oferta kliniki stomatologicznej byłaby niekompletna, gdyby zabrakło w niej usług związanych z odbudową utraconego uzębienia. Dla dentystów jest to dochodowy biznes, a dla pacjentów sposób na wyleczenie się z kompleksów oraz zwiększenie komfortu podczas spożywania posiłków. Zatem dostępne jest obecnie wiele różnych opcji w tym zakresie. Można zdecydować się na licówki, implanty czy chociażby protezy nakładkowe. Kto najbardziej skorzysta na tej ostatniej opcji? Warto się tego dowiedzieć z poniższego tekstu.
Protezy nakładkowe – komu pomogą?
Kiedy stomatolog rekomenduje protezy nakładkowe? Przede wszystkim wtedy, gdy posiadamy własne uzębienie w stanie szczątkowym. Istnieje wówczas możliwość nałożenia protezy poprzez zaczepienie specjalnych metalowych haczyków w kanałach korzeni, co powoduje, że dobrze się trzymają. Dzięki temu wzmacniamy także nasze dziąsła, gdyż spożywając posiłek w takiej protezie, procesy żucia przebiegają w podobny sposób, jak przy użyciu naszych naturalnych zębów. Jeśli więc nie jesteśmy usatysfakcjonowani tym, jak wygląda nasz uśmiech, jednak nie chcemy pozbywać się jeszcze naturalnego uzębienia, zdecydowanie powinniśmy rozważyć protezy nakładkowe.
Protezy nakładkowe – przeciwwskazania
Jeżeli zainteresowały nas protezy nakładkowe, powinniśmy udać się do dentysty, jednak na razie nie z zamiarem poddania się zabiegowi, a zwykłej konsultacji protetycznej. Opinia eksperta jest niezwykle ważna, zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki. Dowiemy się wówczas, jakie są przeciwwskazania do zabiegu oraz przy okazji sprawdzimy w jakim stanie jest nasza jama ustna. Może okazać się, że z powodu jakiegoś schorzenia nie kwalifikujemy się do zabiegu. Więcej informacji na temat protez nakładkowych i nie tylko można uzyskać tutaj https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/. Znajdziemy tam również kilka słów na temat innych zabiegów w zakresie protetyki stomatologicznej.