Profesjonalna i skuteczna dezynfekcja rąk

0
1081

Odpowiednio przeprowadzona dezynfekcja jest niezbędnym warunkiem funkcjonowania każdego podmiotu, który jest aktywny na rynku usług medycznych i kosmetycznych. Profesjonalne preparaty dezynfekcyjne, zapewniające optymalny poziom bezpieczeństwa higienicznego, muszą być w takich miejscach zawsze dostępne. Rynek zaopatrzenia medycznego oferuje różnorodne, specjalistyczne preparaty, skutecznie chroniące przed niebezpiecznymi bakteriami i wirusami.

Funkcjonalna dezynfekcja rąk

Zabiegi dezynfekcyjne, aby były skuteczne, muszą być przeprowadzane kompleksowo. Konieczna jest dezynfekcja różnych powierzchni, narzędzi, a także rąk i skóry. Tylko dezynfekcja przeprowadzona z udziałem profesjonalnych środków może być skuteczna. Bez należycie przeprowadzonych procedur dezynfekcyjnych narażamy na niebezpieczeństwo zakażeń, zarówno pacjentów, klientów (np. salonów kosmetycznych, salonów SPA, salonów tatuażu itp.), jak i personel.

W przypadku dezynfekcji nie może więc być mowy o żadnych kompromisach z jakością. Specjalistyczny sklep internetowy Emedical24.pl proponuje szeroki dostęp do kompleksowej oferty środków dezynfekujących, są to m.in. preparaty, za pomocą których może być przeprowadzona dezynfekcja rąk. W ofercie Ewa Medical Zaopatrzenie Medyczne znajdziemy pojedyncze opakowania środków dezynfekcyjnych (o różnej pojemności), jak i wygodne zestawy, które umożliwiają przeprowadzenie kompleksowych zabiegów dezynfekcyjnych – to tzw. zestawy startowe. Zawierają one produkty do dezynfekcji różnych powierzchni, narzędzi oraz rąk, a także ułatwiają organizację prac dezynfekcyjnych i plan higieny. To rozwiązanie przydatne m.in. dla gabinetów kosmetycznych czy podologicznych.

Płyny, żele chusteczki – skuteczne produkty do dezynfekcji rąk

Sklep emedical24.pl oferuje szeroką gamę produktów służących do dezynfekcji rąk; są to  preparaty typu żelowego, płyny, a także chusteczki. W ofercie znajdziemy m.in. płyny i żele Desderman Pure, płyny AHD, żele Aniosgel, żele Septoderm i Sterisol, czy też gaziki nasączone alkoholem alkoCLEAN. Wszystkie preparaty dostępne są w różnych pojemnościach, w funkcjonalnych opakowaniach z pompką lub bez pompki i w systemie airless. 

Produkty te wykazują optymalną skuteczność mikrobójczą i wirusobójczą. Są to preparaty alkoholowe, bazujące na etanolu albo na etanolu i izopropanolu oraz na alkoholu izopropylowym. Preparaty niwelują różnego rodzaju zagrożenia, w tym: norowirusy, prątki, grzyby, wirusy, bakterie. Skutecznie inaktywują także wirus Polio (m.in. płyny dezynfekcyjne AHD) lub Polio i Adeno (w zaledwie pół minuty) – takie działanie wykazują preparaty Aniosgel. Tego rodzaju żele wykazujące właściwości tiksotropowe, zapewniają możliwość przeprowadzenia prawidłowej dezynfekcji higienicznej oraz chirurgicznej. Środki do dezynfekcji rąk są nie tylko skuteczne, ale również łagodne dla skóry; zawierają np. bisabolol (naturalny związek występujący w rumianku, o silnym działaniu kojącym i łagodzącym), niektóre żele i płyny wykazują także pH neutralne dla skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here