Robimy domówkę na Sylwestra

Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Bożego Narodzenia, a także niesamowity okres noworocznej zabawy. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wiele osób planuje sposób w jaki spędzi swojego Sylwestra już nad długo przed tym, zanim on faktycznie nadejdzie. Popularnym rozwiązaniem jest oczywiście zorganizowanie niezapomnianej domówki. Impreza we własnym domu w Nowy Rok może być świetnym pomysłem. Jednak jak się do niej odpowiednio przygotować?

Wybierzmy zastawę stołową i dodatki!

Zorganizowanie własnej domówki w Sylwestra może się wydawać dość wymagającym zadaniem. Okazuje się bowiem, że istnieje wiele czynników i aspektów, które musimy uwzględnić. Niemniej jednak najważniejszą z nich staje się odpowiednie przygotowanie poczęstunku. Z pewnością poza typowymi przekąskami, warto przygotować dodatkowe, ciepłe dania, a także smakowite sałatki. Jednocześnie, jeśli zależy nam na tym, by je odpowiednio wyeksponować, wówczas konieczna jest odpowiednia zastawa stołowa. Przede wszystkim powinna ona posiadać:

  • odpowiednią ilość misek i półmisków;
  • odpowiednia ilość – w stosunku do ilości gości – talerzy głębokich i płytkich;
  • odpowiednią ilość talerzyków.

Zadbajmy o to, by nasza noworoczna zastawa stołowa idealnie komponowała się z charakterem naszego przyjęcia np. jeśli impreza ma być tematyczna lub po prostu pasowała do aranżacji, która ma się znaleźć na stole w tę wyjątkową noc. Zwykle ciekawym i estetycznym rozwiązaniem okazuje się być porcelana. Jest to niezwykle wdzięczne tworzywo, które jest wytrzymałe i efektowne. Dodatkowo konieczne są także zestawy sztućców, które powinny współgrać z całością zastawy. Dzięki temu każdy z gości będzie zachwycony tym, w jakiej formie i w jakim charakterze może delektować się posiłkiem, przed głównym fragmentem noworocznej zabawy.

Nie zapomnijmy także o dekoracjach!

Każda impreza domowa musi mieć odpowiedni wydźwięk. Wobec tego, kiedy zastawa stołowa została już wybrana, a zestawy sztućców pięknie połyskują na naszym stole, warto się zabrać za wybór odpowiednich dekoracji. Z pewnością, żadna domówka w Sylwestra nie byłaby kompletna bez balonów. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie ich bezpośrednio przy suficie, a także przy karniszach okiennych, dzięki czemu wykreujemy niesamowitą atmosferę. Warto również zwrócić uwagę na to, że rynek z akcesoriami do dekoracji daje nam obecnie nieograniczone możliwości wyboru. Możemy zdecydować się na różnorodne rodzaje – kolory i kształty balonów na naszą noworoczną domówkę. Warto jednak zauważyć, że jeśli to porcelana króluje na naszym stole, to najlepiej będą się z nią komponowały balony matowe. Ciekawym rozwiązaniem może stać się również konfetti w tubie, którą możemy „wystrzelić” wraz z nadejściem nowego roku. Gwarantuje ona nie tylko efekty wizualne, ale także i dźwiękowe. Na domówce przydadzą się również efekty świetlne, a obecnie możemy wybierać lampy imitujące kule dyskotekowe. Dzięki temu nasi goście – a także my sami – zapewnimy sobie niesamowite wrażenia i gwarancję tego, że nasza impreza sylwestrowa będzie udana!

Odpowiednie nagłośnienie i skoczna muzyka kluczem do udanej domówki w Sylwestra

Nie zapominajmy również o tym, że noworoczna zabawa to przede wszystkim możliwość tańca i wyjątkowa swoboda. Zadbajmy więc o to, by w naszym domu lub mieszkaniu znalazł się odpowiedni sprzęt nagłaśniający. Z pewnością niewielki głośnik Bluetooth może się sprawdzić, jednak dla nieco lepszych efektów warto postawić na nieco bardziej zaawansowane rozwiązania. Co więcej poświęćmy dłuższą chwilę na to, by skomponować odpowiednią playlistę. Nikt lepiej od nas nie zna zaproszonych gości, więc z pewnością także świadomi jesteśmy tego, jakie mają oni preferencje muzyczne. Postarajmy się więc, by muzyka na naszej sylwestrowej domówce spełniła oczekiwania naszych gości i zapewniła im możliwość świetnej zabawy aż do białego rana. Pamiętajmy, że zastawa stołowa, zestawy sztućców, odpowiednie dekoracje oraz idealnie dobrana muzyka są w tym wypadku kluczem do sukcesu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here