Świece z wosku pszczelego

Dawno, dawno temu, a może nawet wcale nie tak dawno, świece z wosku pszczelego były w zasadzie jedynym rodzajem dostępnych świec. Później zastąpiły je jednak tańsze odpowiedniki – świece parafinowe.

Zamiennik zdobył ogromną popularność nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, lecz także z racji dostępności w tysiącach wzorów, kolorów i zapachów. Niestety zapomniano trochę o tym, że parafina, będąca pochodną ropy naftowej, szczególnie z dodatkiem chemicznych substancji zapachowych i barwników, jest po prostu niebezpieczna dla zdrowia. Podczas spalania wydzielają się szkodliwe związki chemiczne jak toluen, formaldehyd  i benzol. Niestety są one szkodliwe dla naszego układu oddechowego, krwionośnego, nerwowego, a także immunologicznego. Co więcej, osoby mające problemy z drogami oddechowymi, jak alergicy czy astmatycy powinni całkowicie zrezygnować z takich świec, bo pogarszają one ich stan zdrowia. Dlatego rozsądek podpowiada, by powrócić do tego co było ekologiczne, naturalne i zdrowe, a więc do świec z wosku pszczelego.

Zdrowe świece

Świeca z wosku pszczelego nie tylko nie wydziela dymu i szkodliwych substancji, ale też wpływa korzystnie na zdrowie! To właśnie ona neutralizuje szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu, rozprawia się z alergenami, oczyszcza wnętrza z nieprzyjemnych zapachów, a nawet rozprasza negatywne pole elektromagnetyczne generowane przez telewizory, komputery i inny sprzęt, jonizując powietrze. W pomieszczeniach, w których palą się świece z wosku pszczelego łatwiej się oddycha, a wokół unosi się przyjemny miodowo-propolisowy aromat, który koi i odpręża. W dodatku tego typu świece długo się palą jasnym, ciepłym płomieniem, szczególnie jeśli będzie to świeca z drewnianym knotem. Doskonałym przykładem jest modna i stylowa świeca z drewnianym knotem VINCA BLACK.

Modna i przyjazna środowisku dekoracja

Świeca w szkle pasuje do każdego wnętrza, jest wolna od substancji chemicznych, powstaje ręcznie z naturalnych składników, a do tego jest biodegradowalna. Co więcej, do szkła, które pozostanie po wykorzystaniu świecy można dokupić wkłady, aby na długo cieszyć się wybraną dekoracją. Tym samym takie świece ozdobne to idealny dodatek dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą. Dekoracja w postaci świecy z wosku pszczelego sprawdzi się w salonie, w sypialni, w gabinecie czy też w łazience, a więc wszędzie tam gdzie pracujemy, uczymy się lub odpoczywamy. Zawsze wtedy warto korzystać z dobrodziejstw natury ukrytych w świecach z wosku pszczelego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here