Tabletki na paznokcie

Od dawna trwa dyskusja pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami suplementów wspomagających urodę, takich jak tabletki na paznokcie czy kapsułki ze skrzypu mające zażywającym je kobietom zapewnić zdrowe, lśniące włosy. Ile prawdy w obietnicach producentów? Cóż – ile osób, tyle opinii.

Po jednej stronie barykady stoją oczywiście producenci wspierani przez cały przemysł farmaceutyczny, którzy uważają, że produkują najlepsze tabletki na paznokcie oraz włosy. Gwarantują oni zauważalne efekty już po dwóch tygodniach kuracji. Naprzeciw nich stają przeciwnicy sztucznej suplementacji urody oskarżający producentów o zachłanność i oszukiwanie oraz naciąganie biednych kobiet, które są gotowe zrobić wszystko, byle tylko osiągnąć ideał piękna (lub chociaż się do niego zbliżyć).

Istnieje jednak jeszcze jedna, trzecia grupa – ta jednak jest tak liczna i różnorodna, iż nie sposób w jednym zdaniu streścić jej stanowiska. Każda konsumentka, która miała styczność z produktami tego typu, sądzi pewnie na ich temat coś innego. Niektóre panie nie mogą bez takich kapsułek żyć i uważają, iż mają one zbawienny wpływ na ich urodę. Inne zaś zakup tego typu suplementów uznają za stratę pieniędzy twierdząc, iż stan ich paznokci nie poprawił się.

Dyskusja na temat tego, czy produkty takie działają na zasadzie placebo, czy też rzeczywiście odnotowuje się po ich zażyciu poprawę stanu włosów i paznokci, trwa od dawna. Sprawą tą zajęło się wreszcie czasopismo „Uroda”, które postanowiło zbadać wpływ suplementów diety na stan paznokci. Jak się okazało, wyniki przemawiają na korzyść producentów. Pojawia się jednak odwieczne pytanie – czy badania te nie zostały zmanipulowane prze przemysł farmaceutyczny? Innymi słowy – czy redaktorzy nie zostali przekupieni, by zareklamować firmę? Nie mamy niestety pewności, czy sytuacja taka istotnie nie miała miejsca.

Abstrahując jednak od wiarygodności przeprowadzonych badań, redaktorzy „Urody” zdecydowali się również stworzyć ranking tabletek na paznokcie, który ma pomóc zagubionym konsumentkom w doborze kapsułek, na których działanie faktycznie będą mogły liczyć. Kto zajął zwycięskie pierwsze miejsce? Sprawdźcie w najnowszym numerze czasopisma!

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here