Trening z gumami - dlaczego to dobry pomysł?

Jesteś aktywną osobą, która chętnie wzmacnia swoje ciało i mięśnie? Z pewnością jednak nie raz zdarza ci się odczuwać znużenie powtarzaniem ciągle tych samych ćwiczeń. Właśnie dlatego warto zadbać o jak największą ich różnorodność. Zrobić to możesz wybierając różnego rodzaju akcesoria do ćwiczeń. Jednym z tych, które zasługują na szczególną uwagę a przy tym cieszą się coraz większą popularnością, są gumy treningowe. Czym są, kto i jak może z nimi ćwiczyć oraz na co warto zwrócić uwagę przy wyborze gum? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Dlaczego warto ćwiczyć z gumami?

Kiedy wykonujemy ćwiczenia fizyczne, zależy nam na tym, by mięśnie wykonywały jak najbardziej wytężoną pracę. Pozwala to bowiem nie tylko zwiększyć liczbę spalanych kalorii, ale również zwiększyć naszą siłę, wytrzymałość oraz masę. Dlatego właśnie ćwiczymy z ciężarkami lub z użyciem innego sprzętu. Gumy treningowe działają bardzo podobnie. Stawiając opór podczas rozciągania sprawiają, że nasze mięśnie muszą wykonać większy wysiłek. Co za tym idzie, ćwiczenia z gumami treningowymi są przez to znacznie bardziej efektywne. Jednocześnie, jeśli odpowiednio dobierzemy opór gum, nie musimy wcale wykonywać intensywnych ćwiczeń, które przyczynią się do rozrostu masy mięśniowej. Ma to znaczenie szczególnie dla pań, które chcą wysmuklić sylwetkę.

Kto może wykorzystywać gumy treningowe?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wszyscy. Każda aktywnie fizyczna osoba może wykorzystać w swoich treningach gumy. Dzieje się tak z prostego powodu – są one dostępne w różnych wariantach. Dla kobiet i osób, które poszukują sposobu na efektywne rozciąganie mięśni, najlepszym rozwiązaniem będą tak zwane taśmy pilates. Osoby, które nie wykonują intensywnych ćwiczeń, powinny postawić na gumy treningowe mini bands, zaś te, którym zależy na budowie masy mięśniowej – na gumy treningowe do ćwiczeń siłowych. Co więcej, każdy rodzaj gum występuje w kilku wariantach oporu.

Na co warto zwrócić uwagę?

Wybierając gumy treningowe możemy zauważyć, że różnią się one między sobą kolorami. Dzieje się tak ponieważ producenci oznaczają w ten sposób opór gum. Jest on najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwracać uwagę. Od tego zależy bowiem to, jak trening z gumami będzie wpływał na nasze ciało. Warto jednak pamiętać, że kolory gum nie są ujednolicone i każdy producent może nieco inaczej oznaczać poszczególne opory. Nie sugerujmy się więc wyłącznie kolorystyką, a dokładnie sprawdźmy, jakie parametry ma dana guma. Poza tym warto stawiać na sprzęt znanych i cenionych producentów, który charakteryzuje się wyższą jakością, a co za tym idzie wytrzymałością. Dzięki temu zyskamy pewność, że guma jest bezpieczna i posłuży nam na dłużej.

Jak więc widzisz, gumy treningowe, które występują obecnie w wielu różnych wariantach zarówno dla pań i panów, to stosunkowo niedrogi sposób na urozmaicenie treningu przy jednoczesnym zwiększeniu jego efektywności. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here