Wizyta u okulisty

Zdecydowana większość osób, która jeszcze nigdy nie była u okulisty zastanawia się nie tylko jak będzie przebiegała taka wizyta, ale również jakie dokładnie badania zostaną wykonane. Należy zdawać sobie sprawę, że każde badanie okulistyczne rozpoczyna się od wywiadu. Lekarz dopiero później przechodzi do badań specjalistycznych. Należy również zdawać sobie sprawę, że okulistyka katowice jest zdecydowanie szerszym działem medycznym niż mogłoby się wydawać.

Przebieg wizyty u okulisty

Jak zostało już wspomniane, wcześniej pierwszym etapem każdego badania okulistycznego jest wywiad. Okulista katowice zbiera bowiem najbardziej istotne informacje związane nie tylko i wyłącznie z rodzajem i czasem trwania poszczególnych dolegliwości pacjenta, ale również przebytych chorobach, stanie oczu, prowadzonego stylu życia czy stosowanych lekach.

Okulista katowice dopiero po uzyskaniu od pacjenta informacji o dolegliwościach może przejść do zbadania ostrości wzroku. Należy mieć świadomość, że jest to najbardziej podstawowy test czynnościowy oka. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że rekomendowane jest badanie ostrości wzroku praktycznie podczas każdej wizyty u omawianego specjalisty. Koniecznie należy również wspomnieć, że podczas badania okulista dokonuje oceny ostrości wzroku zarówno do bliży, jak i do dali.

Badania okulistyczne

Okulistyka katowice, jak zostało już wspomniane jest bardzo szerokim działem medycyny. Warto zdawać sobie sprawę, że badanie okulistyczne koniecznie powinno również obejmować dokładne zmierzenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Badanie może oczywiście być przeprowadzone bezkontaktowymi aparatami albo dopiero po wykonaniu znieczulenia kroplowego oka. Należy mieć świadomość, że właściwe ciśnienie wewnątrzgałkowe nie powinno być wyższe niż 20 mmHg.

Każda wizyta u okulisty powinna obejmować bardzo dokładnie badanie oczu oprócz wspomnianego ocenienia ostrości wzroku i ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lekarz w pierwszej kolejności musi określić ustawienie, osadzenie, a także ruchomość gałek ocznych. Wykonanie tego badania okulistycznego umożliwia na wykrycie takich schorzeń, jak zaburzenia ruchomości oka, wytrzeszcz czy nawet zez. Okulista powinien następnie szczegółowo zbadać poszczególne elementy oka, do których koniecznie należy zaliczyć soczewki, źrenice, rogówki czy dno oka. Ponadto do bardzo szczegółowych badań oczu w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywana jest lampa szczelinowa umożliwiająca ocenienie w powiększeniu struktury oka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here