dieta

Zrównoważony tryb życia, zdrowe odżywianie i zwykła, codzienna troska o swoje ciało i umysł to nawyki, które przyjmuje coraz większa ilość Polek i Polaków, nie mówiąc o rozpowszechnieniu ich już na całym świecie. W bardzo powszechny i dominujący sposób przyczyniają się do tego media, które z ogromną chęcią ukazują doskonałe ciała modelek, lśniące i zadbane włosy, świecący, biały uśmiech, idealną cerę i tak dalej… Kto by nie chciał taki być? Odbiorcy takich reklam to z reguły wszyscy – dorośli, dzieci i osoby starsze. Ogromna ilość osób jest podatna na komunikaty mediów, a w szczególności dotyka to osób młodych, których rozwijający się umysł jest niezwykle wrażliwy na przekazywane informacje, a w tym i o takiej treści. Człowiek jako istota w końcu od wieków marzy i rozmyśla o „doskonałości” i „ideale”.

W taki sposób szerzy się taki tok myślenia o ludzkim ciele, że każda zmiana, która odbiega od perfekcyjnych wzorców, może wydać się nam dziwna, nieestetyczna i niedoskonała. Stąd wzięło się również pojęcie „niedoskonałości”, które już samo w sobie sugeruje, jakby to, co widzimy nie było doskonałe.

Dieta na świetną sylwetkę

Postrzeganie siebie i swojego ciała na zasadzie bezustannej walki i dążenia do osiągnięcia wątpliwie możliwych celów, nie doprowadzi do funkcjonowania zdrowego, pewnego siebie i akceptującego umysłu. Nigdy nie można zapominać o swojej wartości i ogromnej roli dla otaczających nas osób. Nie można zapominać o pięknie, nawet tym małym, które kryje się w zakamarkach każdego dnia.

Osoby o silnie zbudowanej osobowości i poczuciu własnej wartości są o wiele atrakcyjniejsze od fizycznego ideału z ubogim umysłem.

Czasami jednak zdarza się, że pewne nawyki mogą wymknąć się spod kontroli i okazuje się po jakimś czasie, że nasza waga staje się nie tylko niekomfortowym kompleksem, co bardzo szkodliwym dla zdrowia aspektem. Otyłość jest przyczyną ogromnej ilości możliwych powikłań, a wiele z nich może zagrażać życiu. Należy do nich między innymi miażdżyca, choroba, która polega na tworzeniu się złogów na ścianach naczyń krwionośnych tak zwanego „złego cholesterolu”, czyli LDL, obecny na przykład w niektórych produktach pochodzenia zwierzęcego i wielu innych. Powstawanie takich złogów jest bardzo niebezpieczne, ponieważ w takim momencie światło żyły, tętnicy lub innego naczynia krwionośnego, zmniejsza się, a to oznacza, że krew nie może swobodnie przepływać. Krew jest bardzo ważną częścią organizmu, ponieważ między innymi dostarcza do każdej komórki naszego organizmu tlen. Tlen jest niezbędny do życia człowieka. Przez takie procesy i nieprawidłowości, naprawdę nietrudno o zawał serca, udar mózgu, chorobę niedokrwienną serca i wiele innych, śmiertelnie niebezpiecznych chorób, które rocznie stają się przyczyną zgonów ogromnej ilości ludzi na świecie.

Przerażający jest fakt, że liczba osób otyłych i umierających z powodu powikłań stale rośnie. Niezwykle ważna w takim przypadku jest profilaktyka, ale również podejmowanie stosownych działań, które redukują ryzyko chorób wywołanych otyłością i naprowadzą na nowy styl życia w taki sposób, aby nie tylko przynosiło nam więcej radości, ale i żeby było zdrowe.

Porady dietetyka

Niektórzy jednak mogą mieć duży problem z samodzielnym rozplanowaniem zupełnie nowych nawyków i swojej codzienności, kiedy przez całe życie byli przyzwyczajeni do innych. Mimo wszystko nawet nie jest to wskazane, ponieważ nieprawidłowo skonstruowana dieta i ćwiczenia mogą doprowadzić do pogorszenia sytuacji. Każdy z nas jest niezależną jednostką, i to samo dotyczy organizmów, które też są różne, i dlatego każdy inny przypadek potrzebuje indywidualnego podejścia, pomimo, że na przykład dotyczą tej samej dolegliwości.

Z tego powodu wiele osób coraz częściej zasięga porady dietetyka, który, z udziałem specjalistycznej i profesjonalnej wiedzy, udzieli stosownych wskazówek, pomoże dobrać odpowiednią dietę i zadba o prawidłowy przebieg procesu odchudzania i powrotu do formy lub jej nabycia. W obecnych czasach powszechnie dostępnego Internetu, popularny staje się również dietetyk online. Porady dietetyka przez internet są o tyle wygodne, że nie musimy wychodzić z domu lub, jeżeli mamy napięty grafik, oszczędzimy sobie czasu na dojazd. Doskonale sprawdzi się to również w przypadku osób z niepełnosprawnością lub w starszym wieku, co zdecydowanie utrudniałoby swobodne przemieszczenie się do gabinetu dietetyka.

Aby uzyskać więcej informacji, dietetyk i trener online naomitamper.pl jest miejscem, gdzie można zagłębić się w temat dietetyki, skorzystać z porad, zobaczyć efekty pracy osób z podobnymi dolegliwościami, i wiele innych. Profesjonalna pomoc w końcu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a sięgać po nią to żaden wstyd, a jedynie przejaw dążenia do dobrej zmiany w życiu.

Pamiętajmy o trosce o nasze ciała i umysły. Jeżeli o siebie dbamy, budujemy miłość do samych siebie. Ostatecznie jednak, najważniejsze jest bycie po prostu szczerze szczęśliwym człowiekiem. Pełne zaakceptowanie siebie i swojego otoczenia.

Jak dobrze może wyglądać nasza codzienność, kiedy zdrowo spojrzymy na siebie i każdy kolejny dzień!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here