zestaw ćwiczeń w domu

Choć siłownie są fantastycznymi placówkami, w których można rzeczywiście zadbać o swoją sprawność, sylwetkę i ogólną kondycję, nie każdy może do nich uczęszczać. Karnet do takiego miejsca kosztuje zazwyczaj około sto złotych na miesiąc, a w dużych miastach cena ta jest jeszcze wyższa. Zapracowani ludzie bądź ci mieszkający na wsiach często też nie mają czasu na to, aby regularnie odwiedzać sportowe kluby. Im nie pozostaje nic innego, jak tylko przygotować sobie zestaw ćwiczeń w domu, dzięki któremu też można osiągnąć bardzo wiele.

Co jest potrzebne do ćwiczenia w domu?

By móc wykonywać prawdziwy trening siłowy we własnym domu, trzeba się najpierw do tego trochę przygotować. Oczywiście nikt nie musi od razu inwestować w najdroższy atlas, bo już parę podstawowych urządzeń i narzędzi w zupełności wystarczy do wykonania podstawowych ćwiczeń. Najważniejsze są hantle, bo to nimi można zrobić praktycznie wszystko. Najlepiej kupić takie o różnej wadze, zaczynając od tych jedno-kilogramowych (przeznaczonych dla kobiet), kończących na tych znacznie cięższych. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup hantli z wymiennymi obciążnikami, które w każdej chwili można zdjąć bądź dodać, aby samemu stworzyć dla siebie przyrząd o idealnej wadze. Jeśli komuś taki zestaw nie będzie wystarczać, zawsze może on dokupić do niego solidną sztangę bądź np. małą ławeczkę. Mając już takie wyposażenie w swoim domu, wystarczy zabrać się za układanie treningu. To też nie jest wcale trudne.

Zestaw ćwiczeń w domu

Zestaw ćwiczeń w domu będzie składać się z podstawowych ruchów, do których wykonania nie są potrzebne żadne specjalistyczne maszyny. Każdy trening należy oczywiście rozpocząć krótką rozgrzewką – np. biegiem w miejscu, kilkoma ćwiczeniami rozciągającymi oraz rozluźniającymi. Następnie można przejść do działania. Osoby, które chcą popracować nad całym ciałem, powinny skupić się na wykonywaniu treningu wszystkich partii, powtarzając go trzy razy w tygodniu. Taki zestaw będzie składać się z ćwiczeń działających jednocześnie na różne grupy mięśniowe. Doskonałym ich przykładem są chociażby przysiady. Aby je wykonać, wystarczy założyć sobie sztangę na ramiona bądź wziąć w obie ręce hantle i zacząć delikatnie uginać nogi, starając się zejść jak najniżej. Równie dobrze na całe ciało zadziałają martwe ciągi, które popracują jednocześnie nad mięśniami brzucha, kręgosłupa oraz nóg. Warto oczywiście sprawdzić w sieci, jak prawidłowo wykonać te poszczególne ruchy, by od razu opanować ich właściwą technikę i nie zrobić sobie przypadkiem żadnej krzywdy.

Mając już odpowiedni sprzęt oraz przygotowany zestaw do ćwiczeń w domu, wystarczy tylko zmotywować się do ruchu. Czasami jest to trudne, zwłaszcza jeśli kilkanaście godzin przesiaduje się w pracy, a potem trzeba jeszcze zajmować się domem, jednakże sport można traktować jako chwilę odpoczynku od tych wszystkich obowiązków. Aktywność rzeczywiście bowiem doskonale wpływa na samopoczucie i działa odprężająco oraz zwalcza stres.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here