Czym są spalacze tłuszczu

Budowa smukłej sylwetki wymaga czasu, zaangażowania i motywacji. Niektórzy wspomagają się suplementami nazywanymi spalaczami tłuszczu. Czym dokładnie są spalacze? Jak działają? I jak wybrać najlepszy? 

Spalacze tłuszczu – broń w walce z kilogramami

Spalacze tłuszczu, inaczej fat burnery czy reduktory tkanki tłuszczowej, to nic innego jak suplementy zawierające składniki pomocne w odchudzaniu. Spalacze mogą różnić się od siebie składem i proporcjami poszczególnych składników aktywnych, formą (w proszku, płynie, kapsułkach itp.), działaniem oraz przeznaczeniem.

To, jak działa dany spalacz, w dużej mierze zależy od jego składu. Najpopularniejsze są termogeniki, czyli produkty zawierające kofeinę czy EGCG z ekstraktu z zielonej herbaty – składniki nasilające proces termogenezy (wytwarzanie ciepła). Termogeniki pobudzają metabolizm i zwiększają wytwarzanie energii poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. 

Inną popularną grupą są produkty zawierające składniki wpływające na proces lipolizy, tj. l-karnityna, olejki eteryczne czy koenzym A. Lipoliza to rozkład trójglicerydów przy pomocy specjalnej grupy enzymów, nazywanych lipazami. W procesie wolne kwasy tłuszczowe wykorzystywane są jako dodatkowa energia, którą można wykorzystać np. na treningu.

Efekty stosowania spalaczy

Spalacze tłuszczu mogą stanowić świetne uzupełnienie zdrowej diety oraz regularnej aktywności fizycznej. Jakie efekty dają? Poza wsparciem wspomnianych wcześniej procesów termogenezy i lipolizy są pomocne w kontroli masy ciała, usprawniają utlenianie wolnych kwasów tłuszczowych, dodają energii, nasilają proces diurezy (redukcja wody podskórnej), a także wpływają korzystnie na poprawę czujności i koncentracji. 

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Spalacze tłuszczu pochodzące z wiarygodnych, sprawdzonych źródeł i przyjmowane według zaleceń na opakowaniu są w pełni bezpieczne i mogą przynieść satysfakcjonujące rezultaty. W niektórych przypadkach warto jednak zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to osób cierpiących na choroby przewlekłe układu sercowo-naczyniowego oraz  cukrzycę. Nie zaleca się stosowania fat burnerów w okresie ciąży i karmienia piersią. 

Jak wybrać skuteczny spalacz tłuszczu?

Skuteczność działania spalacza zależy od jego składu. Przede wszystkim sprawdź, jakie substancje aktywne zawiera. Świetnym wyborem będzie produkt z l-karnityną. Duże znaczenie mają dodatki, które wspomagają działanie produktu. Wśród nich wymienimy guaranę, która podkręca tempo przemiany materii i pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia po treningu czy pokrzywę indyjską, która wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. 

Wybierz preparaty znanego producenta, który wykorzystuje wyłącznie najlepsze składniki, bazuje na sprawdzonych formułach i przestrzega rygorystycznych norm produkcji. Spalacze tłuszczu ze strony olimpstore.pl to najwyższa jakość i doskonała skuteczność! Propozycją są suplementy w kapsułkach, shotach, proszku i tabletkach zawierające l-karnitynę, guaranę, kapsaicynę z ekstraktu pieprzu kajeńskiego i inne cenne składniki. Preparaty tworzone są z surowców o najwyższej klasie i poddawane specjalistycznym badaniom, w tym licznym analizom czystości. Suplementy marki to skuteczne wsparcie w pracy nad modelowaniem sylwetki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here