Krem do suchej skóry – kiedy i dlaczego powinno się go stosować?

Codzienna pielęgnacja skóry jest bardzo istotna. Tylko ona może zapewnić odpowiednie nawilżenie, napięcie, a także rozświetlony wygląd. Jeśli zaniedba się swoje rytuały związane z nakładaniem kremu to można w szybkim czasie spodziewać się skutków ubocznych.

Suchość skóry -czym jest?

Pierwszym z nich może być suchość, która pojawia się przy niedostatecznym nawilżeniu. W przypadku różnych zmian hormonalnych, które mogą zachodzić w organizmie (ciąża, menopauza, proces starzenia) występują zaburzenia w produkcji sebum. Zbyt mała ilość łoju sprawia, że skóra zaczyna się ściągać i napinać. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie, któremu towarzyszyć może również szorstkość. O nawilżenie naturalnie dbają również lipidy. Ich zmniejszona ilość bardzo negatywnie wpływa na utrzymanie wody w organizmie. Gdy zostanie przerwany płaszcz lipidowy na skórę zaczynają w znacznie mocniejszym stopniu oddziaływać czynniki zewnętrzne.

Krem do suchej skóry TAK, peeling NIE

W codziennej pielęgnacji suchej skóry należy wziąć pod uwagę jej dość specyficzne potrzeby. O ile należy ją odpowiednio nawilżać i zabezpieczać przez utratą wody o tyle nie powinno się wykonywać kilku innych czynności. Należeć do nich będzie chociażby mycie twarzy mydłem i chlorowaną wodą. Takie zabiegi wpłyną na nią negatywnie. Usuną nie tylko zanieczyszczenia, ale także potrzebne sebum. Dodatkowo chlor może spowodować wystąpienie podrażnień oraz wysuszenia. By temu zapobiec warto stosować do mycia przegotowaną, ostudzoną wodę, w której został zredukowany chlor. Bardzo uważać należy również przy wszelkiego rodzaju peelingach. O ile zaleca się ich stosowanie przy innych typach skóry o tyle dla suchej są one zdecydowanie zbyt inwazyjne.

Odpowiednia pielęgnacja – krem do suchej skóry

Wiemy już skąd bierze się sucha skóra oraz czego nie należy robić, by nie pogorszyć jej stanu. Teraz zajmijmy się tym co należy robić, by poprawić jej kondycję. Po pierwsze należy zadbać o odpowiedni krem do suchej skóry. Takie produkty można znaleźć tutaj. Będą one posiadały w swoim składzie związki tworzące naturalną barierę ochronną. Zapobiegnie ona nadmiernej utracie wody z organizmu. Dodatkowo ochroni skórę przez czynnikami zewnętrznymi takimi jak wiatr, czy chłód. Dobrze byłoby gdyby zapewniał również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Tak działać powinien na zewnątrz, a od środka? Do głębszych warstw skóry powinny zostać dostarczone substancje nawilżające. Warto sprawdzać składy kremów i szukać w nich takich substancji jak: kwas hialuronowy, kolagen, wazelina, gliceryna, glikol, ceramidy, czy mocznik. Dobrze będzie przed zakupem dokładnie przeanalizować zastosowane składniki, by nie zaszkodzić swojej cerze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here