Orteza czy stabilizator?

0
435

O kontuzję nie trudno. Wystarczy postawić niezbyt dokładnie stopę podczas wstawania czy skoku i już katastrofa gotowa i konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty. Weryfikować i leczyć samemu kontuzji raczej się nie powinno.

Wizyta w aptece czy sklepie ortopedycznym także nie powinna się odbyć bez konsultacji z chirurgiem czy ortopedą. To on podejmie decyzję czy potrzebna będzie orteza czy stabilizator. Czym różnią się od siebie ortezy i stabilizatory ortopedyczne? Otóż orteza to sprzęt medyczny mający na celu zabezpieczenie schorzenia lub kontuzji w obrębie danego stawu – usztywnia dany staw w danym zakresie ruchomości (tzw. kąt zgięcia). Ponieważ jej waga jest niewielka, materiały, z których jest wykonana nie powodują odparzeń i zapewniają higieniczne środowisko i można ją zdjąć po to, by kończynę umyć czy skontrolować jej wygląd, ortezę stosuje się w zastępstwie gipsu.

Stabilizator z kolei bardzo dobrze sprawdza się przy mniej poważnych kontuzjach i urazach. Stosuje się go podczas rehabilitacji i w profilaktyce (zawodowi sportowcy) – właściwie dobrany stabilizator nie tylko utrzymuje uszkodzone miejsce we właściwej pozycji, ale także redukuje ryzyko urazu wtórnego czy pogłębienie się kontuzji. Nowoczesne stabilizatory są lekkie i wykonane z materiałów przepuszczających powietrze.

Tego rodzaju sprzęt medyczny jest dostępny w dobrze wyposażonych aptekach czy w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym. I choć mogą odstraszać kolejki do lekarzy czy konieczność samej wizyty, należy ją odbyć, a dopiero potem wybrać się do odpowiednich punktów po wskazany stabilizator czy ortezę. Można też wyszukać wyszukać sprzęt w internecie wpisując w przeglądarce sprzęt rehabilitacyjny z https://sklep.medreha.pl/.

Sklep posiada najróżniejszy sprzęt, który jest niezbędny w leczeniu, powrocie do zdrowia i złagodzeniu rekonwalescencji. Oferowane produkty zostały sprawdzone, certyfikaty zweryfikowane, producenci prześwietleni pod różnymi kątami, zatem można mieć pewność, że są to produkty najwyższej jakości. Niezależnie od tego, czy jest się sportowcem czy seniorem, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here