Dobór kosmetyków do cery suchej

Z jakże problematyczną cerą suchą ma do czynienia naprawdę wiele Polek. Ten typ skóry teoretycznie nie powinien być aż tak wymagający jak chociażby typ tłusty, ale jednak rzadko kiedy prezentuje się on atrakcyjnie, zwłaszcza gdy jest nieodpowiednio pielęgnowany. Cera sucha przeważnie bywa cienka i wiotka. Ma nieprzyjemny, lekko zszarzały odcień, a także szorstką i niejednolitą, czasem nawet łuszczącą się powierzchnię. Odpowiednie kosmetyki mogą na szczęście świetnie nawilżyć ją zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Nie tylko wspomogą tym sposobem jej wygląd, ale też spowolnią proces tworzenia się zmarszczek, które na skórze suchej pojawiają się niestety bardzo szybko, czasem nawet w młodym wieku.

Ten typ cery na pewno nie polubi się ze zwykłym mydłem. Ostre i intensywne preparaty oczyszczające należy więc od razu wyrzucić lub komuś oddać, a zastąpić je łagodnymi i delikatnymi środkami, tworzonymi na bazie ziół i naturalnych substancji. Warto zwróć uwagę na ich skład. Delikatny preparat myjący nie powinien zawierać ani SLS, ani SLES. Tego rodzaju kosmetyki bardzo dobrze radzą sobie z dogłębnym oczyszczeniem skóry, ale z tego powodu polecane są posiadaczkom cery tłustej. Na skórze suchej absolutnie się nie sprawdzą.

Dobór kosmetyków do cery suchej powinien maksymalnie koncentrować się na jej potrzebach. A czego potrzebuje twarz, która jest podrażniona, cienka niczym papier i wiecznie przesuszona? Oczywiście solidnego nawilżenia, które można sobie zapewnić poprzez zatrzymanie wody w naskórku. Do tego celu należy wykorzystać różnego rodzaju kosmetyki nawilżające. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o standardowe kremy. Cerze suchej dużo bardziej pomogą różnorodne hydrolaty oraz toniki, które zadbają o to, by w naturalny sposób przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia.

A artykułach opowiadających o tym, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry suchej, często pojawiają się wzmianki na temat stosowania mocnych filtrów. Na pewno warto o nich pamiętać i to nie tylko latem. Kosmetyki z ochronnym filtrem zabezpieczą skórę przed wysuszeniem będącym skutkiem działania promieniowania słonecznego.

Źródło: https://beautybag.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here