Soczewki kolorowe – gdzie kupić bezpieczne rozwiązania?

0
1656

Chociaż soczewki kolorowe służą głównie celom kosmetycznym, a nie korekcyjnym, są chętnie wybieranymi rozwiązaniami. W kilka sekund pozwalają bowiem zmodyfikować wygląd. Nic więc dziwnego, że decyduje się na nie coraz więcej wielbicieli metamorfoz. Istotne jest jednak to, by pochodziły one ze sprawdzonego źródła. Wówczas będą bezpieczne dla naszych oczu. Gdzie je kupić?

Kolorowe szkła kontaktowe występują w dwóch wersjach: korekcyjnej i plano (0,00 D). Niezależnie jednak od ich rodzaju, kupując je po praz pierwszy, należy skonsultować się ze specjalistą. Okulista lub optometrysta dobierze odpowiednie rozwiązanie, uwzględniając różne czynniki, w tym ewentualną wadę wzroku, krzywiznę oka oraz preferowany tryb noszenia.

Na rynku dostępne są m.in. jednodniowe szkła kolorowe, a także warianty dwutygodniowe i miesięczne. To, na jaką opcję się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych upodobań. Jeżeli zależy nam na wygodzie noszenia, wybierzmy warianty wykonane z materiałów silikonowo-hydrożelowych. Zapewniają one wysoki stopień przepuszczalności tlenu, a także znakomicie nawilżają  gałkę oczną, niwelując jakikolwiek dyskomfort. Są na tyle miękkie, że z chwilą z włożenia do oka zapominamy o ich istnieniu.

Gdzie kupić kolorowe soczewki kontaktowe?

Kolorowe soczewki kontaktowe są na tyle popularne, że możemy je dostać nawet na internetowych aukcjach. Pamiętajmy jednak, że mimo swej funkcji dekoracyjnej, są wyrobami medycznymi. Dlatego tak ważne jest źródło ich pochodzenia. By uchronić się przed zagrożeniami, wybierajmy produkty oferowane przez sprawdzone salony optyczne, takie jak Vision Express. W ofercie sklepu https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/soczewki znajdziemy w stu procentach bezpieczne kolorowe szkła kontaktowe. Dostępne są one zarówno w wersji korekcyjnej, jak i plano.

Decydując się na rozwiązania ze sprawdzonego źródła, zmniejszamy ryzyko uszkodzenia rogówki produktami niewiadomego pochodzenia. Również i prawdopodobieństwo zachorowania na zapalenie spojówki jest wtedy o wiele niższe. Przy doborze soczewek kolorowych liczy się bowiem nie tylko moc, ale i dopasowanie do krzywizny oka. Warto o tym pamiętać, nawet jeśli opis produktu przekonuje, że rozwiązania te można stosować bez konsultacji ze specjalistą. To bardzo niebezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here