Zabieg HIFU – dowiedz się na czym polega i kto powinien z niego skorzystać

Zabieg HIFU w medycynie estetycznej wykorzystywany jest od kilku lat. Poleca się go osobom zmagającym się z rożnymi problemami skórnymi. Poniżej wyjaśniamy na czym polega, a także kto może się na niego zapisać.

Kiedy stosuje się HIFU?

Zabieg HIFU wykorzystuje się w celu poprawy wyglądu skóry. Najpopularniejsze jest jego zastosowanie na obszarze twarzy i szyi. Wówczas jego działanie opisywane jest jako liftingujące. Poprawa kondycji skóry, zmniejszenie zmarszczek, wygładzenie i uelastycznienie to zasługa zwiększonej produkcji elastyny, a także włókien kolagenowych. Ich wzrost spowodowany jest oczywiście przeprowadzonym zabiegiem HIFU. Jednak nie są to jedyne jego zalety. Poradzi sobie także z poprawą owalu twarzy, likwidacją opadających policzków, a także znacząco opóźni procesy starzenia. Wykonywany na innych partiach ciała takich jak: brzuch, pośladki, piersi, talia, czy uda będzie miał działanie modelujące. Co więcej przyczyni się do zredukowania tkanki tłuszczowej. Zmniejszy lub całkowicie zlikwiduje blizny i rozstępy, a także pozbędzie się występujących na skórze przebarwień. W tym miejscu należy zaznaczyć, że na końcowe rezultaty należy nieco poczekać. Mowa tutaj o ok 90 dniach, po których zostanie zakończony proces regeneracji skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu HIFU

Niestety mimo tak wszechstronnego działania, nie każdy może pozwolić sobie na taki zabieg. Mowa tu nie tylko o jego dość wysokich kosztach, ale przeciwwskazaniach zdrowotnych. Do nich zaliczają się choroby nowotworowe, problemy z cukrzycą, infekcje i rany na skórze, skłonności do powstawania keloidów, padaczkę, a także przewlekłe choroby neurologiczne. Co więcej na zabieg nie mogą się wybrać osoby posiadające rozrusznik serca lub metalowe implanty. Przeciwwskazaniem jest również ciąża, karmienie piersią oraz przyjmowanie leków przeciwzapalnych. Warto również zaznaczyć, że na zabieg HIFU można wybrać się po upływie ok dwóch tygodni od skorzystania z botoksu, czy kwasu hialuronowego. Opisywany zabieg jest bardzo bezpieczny jednak zdarzają się efekty uboczne. Mowa tutaj o lekkich i przemijających zaczerwienieniach lub bolesności miejsc, które były poddawane działaniu ultradźwięków.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Zabieg HIFU wykonywać musi profesjonalista z odpowiednią wiedzą kosmetyczną. Można się na niego zapisać np. w https://salonpieknecialo.pl/. W gabinecie osoba mająca przeprowadzić zabieg przeprowadzi konsultację z klientką/klientem, a następnie dokona analizy wybranej powierzchni skóry. W następnym kroku nałoży warstwę żelu i przystąpi do wykonania zabiegu. Ten polega na emisji fal ultradźwięków posiadających wysoki współczynnik energii, które dostają się w głąb skóry. Dzięki temu nie uszkadzają naskórka. Ich działaniem jest pobudzenie komórek i wywołanie ich tarcia. W skutek tego dochodzi do małych poparzeń, które z kolei powodują odbudowę i regenerację stymulowanych tkanek. Proces ten zapoczątkowany zabiegiem trwa przez ok 90 dni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here