Windsurfing - idealny pomysł na wakacje

Sezon urlopowy w pełni. Część osób już wyjechała na wakacyjny wypoczynek, część dopiero go planuje. Cześć osób dopiero szuka pomysłu i zastanawia się w jaki sposób fajnie i niebanalnie spędzić wakacje. Dla nich mam propozycję – windsurfing.

Co to jest windsurfing?

To sport wodny, polegający na pływaniu na desce, do której przymocowany jest żagiel. Pchany siłą wiatru i umiejętnie kierowany przez stojąca na desce osobę umożliwia wykonywanie wielu ciekawych trików i akrobacji.

Nie myśl, że windsurfing to sport dla odważnych, żądnych przygód i adrenaliny osób. Tak naprawdę na desce pływać może każdy. Dosłownie! Nie ma nawet ograniczeń wiekowych – to znaczy, że zarówno dzieciaki jak i seniorzy mogą ten sport uprawiać.

Gdzie uprawiać windsurfing?

W Polsce najlepszym miejsce jest Hel. Dlaczego? Po prostu panują tu najlepsze w całej Polsce warunki do uprawiania windsurfingu. Idealna plaża, piaszczyste dno, płytka woda i dobre warunki wietrzne. Jedynym minusem jest pogoda, która umożliwia uprawianie windsurfingu tylko od początku maja do końca września. To i tak długo, zważywszy, że właśnie w tym okresie większość osób planuje urlop.

Jak zacząć?

Nie samemu. Najlepszą opcją i najbezpieczniejszą jest wykupienie kursu w szkole windsurfingu by nabywać umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora. Kursy mogą być grupowe lub indywidualne. Sam wybierz w jakim trybie chcesz się uczyć. Możesz zorganizować sobie taki kurs podczas wakacyjnego wypoczynku i połączyć go z urlopem nad morzem. Wtedy kilka godzin dziennie (więcej lub mniej) poświęcasz na naukę.

Możesz też pojechać na zorganizowany wyjazd. Musisz tylko znaleźć szkołę windsurfingu – na Helu działa ich co najmniej kilka. Teraz może być problem z wolnym terminem, ale zawsze warto zapytać.

Na początek nie musisz się o nic martwić – szkoła zapewnia strój, dobór odpowiedniego rozmiaru deski, żagla. Zanim ruszysz z deską na wodę zostaniesz przeszkolony z teorii, która również jest bardzo ważna. Warto wiedzieć, że podczas kursu szkoła windsurfingu zapewnia ubezpieczenie, co jest bardzo ważne i daje poczucie bezpieczeństwa.

Jak się przygotować?

Właściwie nie musisz się jakoś specjalnie przygotowywać. Na pewno dobrze będzie jeśli masz niezłą kondycję, uprawiasz regularnie jakiś sport lub przynajmniej codziennie spacerujesz. Oczywiście możesz wcześniej poczytać sobie trochę o windsurfingu w sieci – tylko wybieraj wartościowe blogi i treści tworzone przez ludzi, którzy z windsurfingiem mieli do czynienia w praktyce. Ale pamiętaj, że solidną dawkę wiedzy teoretycznej i tak dostaniesz na kursie.

Na koniec warto uzbroić się w cierpliwość – pewnie nie wszystko od razu będzie ci wychodzić, a nie warto się zniechęcać. Po kilku lekcjach sam zobaczysz, że nauka idzie ci coraz lepiej i że za chwilę będziesz mógł pływać samodzielnie.

Udanych wakacji!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here